PL EN DE

5 odsłona festiwalu biegowego Biała Biega 2016

Klub biegacza w Białej Podlaskiej „Biała Biega” już po raz piąty zorganizował Rodzinny Piknik Biegowy. Bielscy biegacze organizujący imprezę z roku na rok coraz bardziej rozwijają wydarzenie sprawiając, że frekwencja startujących cały czas rośnie.

Tegoroczne zawody zostały rozbite na dwa dni. 11.06 dzieci do 12 roku życia mogły wziąć udział w biegu w ramach akcji Lekkoatletyka dla każdego. W niedziele 12.06 wystartowali biegacze w pozostałych kategoriach: cieszący się największą frekwencją bieg główny na 10 km, dla fanów łyżworolek oraz Nordic Walking bieg na dystansie 5 km, oraz tegoroczna nowość bieg na dystansie 15 km.

Trasa biegu głównego prowadziła poza centrum miasta, po jego północno-zachodniej części w pobliżu kompleksu sportowego AWF. Trasa została przygotowana w kształcie pętli o długości 5 km i trzeba było ją pokonać dwa lub trzy razy w zależności od tego na jaki dystansie biegacz startował. W pobliżu startu/mety został umiejscowiony punkt z wodą a na trasie biegacze mieli okazję skorzystać z kurtyny wodnej.

Słoneczna pogoda oraz umiarkowana temperatura sprzyjała rywalizacji oraz biciu rekordów. Delikatny wiatr towarzyszący biegaczom nie był zbyt uciążliwy ze względu na ułożenie trasy między zabudowaniami.

Stale rozprzestrzeniająca się moda na bieganie sprawiła, że frekwencja była naprawdę zadowalająca, przybyli nawet zawodnicy z Białorusi i Ukrainy. Bieg na 10 km ukończyło 240 zawodników, bieg na 15 km 134 biegaczy, Nordic Walking 73 chodziarzy, oraz 32 osoby startujące na łyżworolkach.

Jak każdego roku Zakłady Mięsne Łuków były jednym ze sponsorów tej wspaniałej imprezy.

Zobacz również

26 FINAŁ WOŚP z udziałem Zakładów Mięsnych ŁUKÓW S.A.

Jak co roku Zakłady Mięsne ŁUKÓW S.A. wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – o godz. 20:00 „Światełko do nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni sponsorowany przez naszą firmę oraz kosz pełen produktów przekazany na licytację. Firma również przekazała produkty dzięki którym organizatorzy zapewnili ciepły poczęstunek.

Więcej

Zakłady Mięsne Łuków partnerem Festynu Ekologicznego 2017

Pod koniec sierpnia w Parku Miejskim w Łukowie odbył się festyn ekologiczny dla dzieci i młodzieży „Wakacje z PUIK 2017” zorganizowany przez Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o. w Łukowie, pod Patronatem Burmistrza Miasta Łuków Pana Dariusza Szustka. Zakłady Mięsne Łuków jak co roku były partnerem tego wydarzenia.

Więcej

Charytatywny turniej „Rozwiń skrzydła – Przyjaciele dla Alicji”.

Już po raz drugi odbył się charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla 5 letniej Alicji nieuleczalnie chorej na Zespół Retta.

Więcej