W niedziele 23 sierpnia 2015 odbyły się dożynki w Osieku nad Notecią. W uroczystości brali udział wszyscy rolnicy z całego powiatu pilskiego. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w intencji rolników, celebrowaną w kościele pw. Św. Józefa.

Kolejną częścią uroczystości był przemarsz korowodu dożynkowego na stadion ulicami wsi. Uczestnicy korowodu nieśli piękne wieńce dożynkowe, które przykuwały uwagę wszystkich obserwatorów. Gospodarzami uroczystości byli: starosta Franciszek Tamas, burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska oraz sołtys Osieka nad Notecią Ewa Pawlaczyk. Po tradycyjnym powitaniu wszystkich przybyłych włodarze pokroili i podzielili między mieszkańców chleby otrzymane od starostów dożynek.

Mieliśmy przyjemność wraz z Doliną Noteci brać udział w święcie. Wszystkich obecnych częstowaliśmy grillowanymi wyrobami, wędlinami oraz doskonałym smalcem z Łukowskiej Spiżarni. Nasze stoisko cieszyło się ogromnym powodzeniem wśród uczestników dożynek, którzy z przyjemnością nas odwiedzali żeby skosztować naszych smakowitych produktów.

 

 

 

 

Zobacz także

Pokaż więcej