Klub biegacza w Białej Podlaskiej „Biała Biega” już po raz piąty zorganizował Rodzinny Piknik Biegowy. Bielscy biegacze organizujący imprezę z roku na rok coraz bardziej rozwijają wydarzenie sprawiając, że frekwencja startujących cały czas rośnie.

Tegoroczne zawody zostały rozbite na dwa dni. 11.06 dzieci do 12 roku życia mogły wziąć udział w biegu w ramach akcji Lekkoatletyka dla każdego. W niedziele 12.06 wystartowali biegacze w pozostałych kategoriach: cieszący się największą frekwencją bieg główny na 10 km, dla fanów łyżworolek oraz Nordic Walking bieg na dystansie 5 km, oraz tegoroczna nowość bieg na dystansie 15 km.

Trasa biegu głównego prowadziła poza centrum miasta, po jego północno-zachodniej części w pobliżu kompleksu sportowego AWF. Trasa została przygotowana w kształcie pętli o długości 5 km i trzeba było ją pokonać dwa lub trzy razy w zależności od tego na jaki dystansie biegacz startował. W pobliżu startu/mety został umiejscowiony punkt z wodą a na trasie biegacze mieli okazję skorzystać z kurtyny wodnej.

Słoneczna pogoda oraz umiarkowana temperatura sprzyjała rywalizacji oraz biciu rekordów. Delikatny wiatr towarzyszący biegaczom nie był zbyt uciążliwy ze względu na ułożenie trasy między zabudowaniami.

Stale rozprzestrzeniająca się moda na bieganie sprawiła, że frekwencja była naprawdę zadowalająca, przybyli nawet zawodnicy z Białorusi i Ukrainy. Bieg na 10 km ukończyło 240 zawodników, bieg na 15 km 134 biegaczy, Nordic Walking 73 chodziarzy, oraz 32 osoby startujące na łyżworolkach.

Jak każdego roku Zakłady Mięsne Łuków były jednym ze sponsorów tej wspaniałej imprezy.

Zobacz także

Pokaż więcej