PL EN DE

Polityka Środowiskowa

Zakłady Mięsne ŁUKÓW Spółka Akcyjna w Łukowie zobowiązuje się przestrzegać zasad ochrony środowiska w prowadzonej przez siebie działalności.

Misją naszej firmy, jako producenta mięsa i przetworów mięsnych, jest dostarczanie wyrobów spełniających wymagania i oczekiwania Klientów, przy jednoczesnym rozwoju i umacnianiu pozycji ekonomicznej na rynku; z uwzględnieniem i poszanowaniem zasad ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju.

Dostrzegając ważność zagadnień związanych z ochroną środowiska naturalnego, inwestujemy w infrastrukturę związaną z tym obszarem, aby minimalizować obciążenie dla środowiska naturalnego oraz zapobiegać zanieczyszczeniom.

Zobowiązujemy się do zapewnienia zgodności, tzn. wypełniania mających zastosowanie wymagań prawnych i innych, dotyczących aspektów środowiskowych, w szczególności:

Monitorujemy wykorzystanie wody, energii, surowców, emisji substancji, odpadów, aby optymalizować ich zużycie i ograniczać wpływ na środowisko.

Stale doskonalimy nasz system zarządzania i monitorujemy go poprzez kluczowe wskaźniki środowiskowe, a także realizację celów środowiskowych.

Zobowiązujemy się do wdrożenia, utrzymania i ciągłego doskonalenia systemu zarządzania środowiskowego, określonego normą ISO 14001:2015.

Ochrona środowiska zależy również od świadomości naszych pracowników, dlatego pomagamy im zrozumieć zasady polityki środowiskowej firmy poprzez odpowiednie informacje i szkolenia, a przez to doskonalić ich działania dla dobra środowiska.

W imieniu wszystkich pracowników deklaruję, iż polityka środowiskowa jest zakomunikowana, wdrożona i utrzymywana na wszystkich poziomach firmy oraz jest dostępna dla istotnych stron zainteresowanych.

Łuków, 17.08.2020 r.

Zobacz również

Nowa marka w portfolio Łukowa

W portfolio Łukowa pojawiła się nowa, lokalna marka – Śmiłowo. Marka Śmiłowo to kolekcja wędlin powstałych na bazie wielkopolskich receptur. Tradycja, doświadczenie i znajomość lokalnych smaków jest sekretem najwyższej jakości wyrobów.

Więcej

Pasztet mazowiecki ponownie otrzymał maksymalne noty

Pasztet mazowiecki został niedawno powtórnie nagrodzony przez Lożę Ekspertów programu „Doceń polskie”. Pasztet otrzymał od jury maksymalne noty za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny, dlatego wyróżniono go certyfikatem jakości i tytułem TOP PRODUKT.

Więcej

Komunikat w sprawie konsolidacji Zakładów Mięsnych „Łmeat-Łuków” S.A. w Łukowie i Zakładów Mięsnych Henryka Stokłosy Sp. z o.o. w Śmiłowie