PL EN DE

Zakłady Mięsne ŁUKÓW fundatorem szkoleniowego sprzętu medycznego dla łukowskich policjantów

Zakłady Mięsne ŁUKÓW S.A. od wielu lat wspierają rozwój regionu angażując się w lokalne działania. Sponsoring regionalnych wydarzeń i społecznych inicjatyw są od lat elementem naszej tożsamości. W ostatnim czasie firma Łuków ufundowała Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie szkoleniowy sprzęt medyczny, dzięki któremu funkcjonariusze mogą podnosić swoje umiejętności udzielania pomocy w sytuacjach zagrożenia ludzkiego życia.

W obecności Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie podinsp. Leszka Misiaka, Aleksandra Bonusiewicz – Prezes Zarządu Zakładów Mięsnych ŁUKÓW S.A. oraz Artur Osiak – Dyrektor Handlowy przekazali przedstawicielom Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Łukowie medyczny sprzęt szkoleniowy. Łukowska policja otrzymała m.in. szkoleniowy defibrylator AED, fantomy do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, kamizelkę do nauki „rękoczynu Heimlicha”.

Niejednokrotnie policjanci mają do czynienia z sytuacjami, gdzie zagrożone jest zdrowie, a nawet życie ludzkie. Profesjonalizm mundurowych powinien cechować się między innymi właściwą reakcją i umiejętnością udzielenia pierwszej pomocy. Wielu policjantów posiada już wiedzę i kwalifikację do udzielania świadczeń zdrowotnych w sytuacji nagłego stanu zagrożenia życia lub zdrowia, ale utrzymanie wysokiego poziomu wymaga od nich systematycznego podnoszenia umiejętności. Dzięki ufundowanemu przez firmę Łuków medycznemu sprzętowi szkoleniowemu łukowscy mundurowi będą mogli podnosić kwalifikacje i sprawdzać umiejętności na fantomach do resuscytacji krążeniowo-oddechowej i zapoznają się z zasadami obsługi defibrylatora AED.

Zobacz również

Wspieramy OSP Wojcieszków

Zakłady Mięsne ŁUKÓW S.A. angażując się w życie lokalnej społeczności wsparły zakup nowego wozu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojcieszkowie. Dzięki nowemu środkowi transportu strażacy będą mogli jeszcze sprawniej niż dotychczas wyjeżdżać do pożarów. OSP Wojcieszków istnieje już prawie od 100 lat. Z roku na rok jednostka jeździ do coraz większej liczby pożarów, a […]

Więcej

kaufland piaseczno

Grilluj z Łukowem w Piasecznie!

W dniach 10-11 czerwca 2022 serdecznie zapraszamy na degustację produktów grillowych pod marketem Kaufland w Piasecznie przy ulicy Okulickiego 10. Będą mogli Państwo zasmakować specjałów na gorąco, jak również nabyć wędliny oraz mięso w naszym stoisku mieszczącym się wewnątrz marketu. Serdecznie zapraszamy!

Więcej

Produkty najwyższej jakości w przemyśle mięsnym Wiosna 2022

19 maja w Instytucie Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu dla branży mięsnej – Produkty najwyższej jakości w przemyśle mięsnym Wiosna 2022. Ideą, która od lat przyświeca temu konkursowi jest wyłonienie produktów wyróżniających się jakością na rynku wędlin. W tej edycji konkursu tytuł Produkt Najwyższej Jakości zdobyły aż 3 produkty z Łukowa […]

Więcej