PL EN DE

VII Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny „Kuchnia Polska na Mazowszu 2015”

20 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Spożywczo-Gastronomicznych, przy ul. Komorskiej w Warszawie odbył się VII Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny „Kuchnia Polska na Mazowszu 2015”, którego byliśmy sponsorem.

Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich profili szkół gastronomicznych i składał się z dwóch części: Konkursu Kulinarnego oraz Kelnerskiego. W finale wystartowało 13 szkół z całej Polski i z Berlina. Patronatem konkurs objęli Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Mazowiecka Kurator Oświaty oraz Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe, a patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP Warszawa.

Gośćmi są wybitni szefowie kuchni, mistrzowie kelnerstwa z Warszawy i z całej Polski.

W ramach wydarzenia odbyły się pokazy i specjalistyczne szkolenia. Swoją wiedzą dzielił się m.in. założyciel jedynej w Polsce Akademii Kelnerskiej – Grzegorz Górnik, a także dwukrotny finalista Mistrzostw Polski Sommelierów i reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata Sommelierów, Jerzy Kruk. Podczas pokazu kulinarnego wybitni kucharze i eksperci kulinarni (m.in. Carlos Gonzalez Tejera) wyjaśniali jak prawidłowo przygotować wołowinę i przybliżyli uczestnikom zagadnienia związane z jej przyrządzaniem.
Zakłady Mięsne „Łmeat-Łuków” S.A. jako producent najwyższej jakości wołowiny kierowanej m.in. do kanału HoReCa miały przyjemność być sponsorem wydarzenia i wspierać młodych adeptów sztuki kulinarnej. Wszystkie szkoły, które brały udział w konkursie otrzymały edukacyjne plansze prezentujące podział tuszy wołowej i wieprzowej. Oprócz tego uczestnik, który wykazał się najlepszą znajomością przyrządzania mięsa otrzymał komplet profesjonalnych noży.

Zobacz również

Włodawa – otwarcie stoiska ZM ŁUKÓW w Netto

W dniu 20 stycznia 2022 otworzyliśmy stoisko mięsne ZM Łuków w Netto na ul. Korolowskiej 27. Stoisko jest czynne od 7:00 do 20:00. Na stoisku dostępne są produkty, takie jak świeże mięso wołowe, wieprzowe i drobiowe, szynki, polędwice, kiełbasy i inne wyroby mięsne. Zwracamy szczególną uwagę na jakość sprzedawanych produktów. Nasi Klienci mogą mieć pewność, […]

Więcej

Stoisko ZM Łuków w Kauflandzie w Piasecznie.

Stoisko ZM Łuków w Kauflandzie Piaseczno

Z przyjemnością informujemy o nowo otwartym sklepie ZM Łuków w dniu dzisiejszym (30.12.2021), w sieci sklepów Kaufland w Piasecznie przy ulicy Okulickiego 10.

Więcej

Informacja o realizowanej strategii podatkowej za rok podatkowy 2020 w Zakładach Mięsnych Łuków Spółka Akcyjna

Podstawą prawną sporządzenia informacji o realizowanej strategii podatkowej jest art. 27c ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2020 r. poz. 1406, zwana dalej: „ustawą o CIT”),

Więcej