PL EN DE

Targi SIAL Middle East

W dniach 24-26 listopada 2014 r. w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbyła się piąta edycja targów SIAL Middle East 2014, w czasie których wystawcy prezentowali produkty spożywcze z całego świata. Zakłady Mięsne „Łmeat-Łuków” S.A. w Łukowie uczestniczyły w targach w ramach kampanii promocyjnej European Meat Tradition Quality Taste organizowanej przez SRiWRP.

Targi SIAL Middle East w Abu Dhabi cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów i są jednym z najważniejszych wydarzeń biznesowych związanych z sektorem spożywczym. Prawie 1000 wystawców z ponad 50 krajów m.in. z Chin, Turcji, Egiptu, Gruzji, Japonii, Indonezji, Litwy, Maroka, Portugalii, USA oraz oczywiście z Polski miało okazję zaprezentować swoją ofertę prawie dwudziestu tysiącom zwiedzających. Gości targowych polskiego stoiska przyciągały fantastyczne dania przygotowane przez ekspertów kulinarnych kampanii promocyjnej European Meat Tradition Quality Taste.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są krajem islamskim, dlatego rozmowy handlowe dotyczyły głównie wołowiny pozyskiwanej poprzez ubój rytualny. Pytano również o ofertę mięsa wieprzowego ponieważ ze względu na to, że ZEA charakteryzują się bardzo rozwiniętym petro-przemysłem, turystyką oraz znane są z organizacji imprez sportowych takich jak np. turnieje tenisowe czy wyścigi formuły 1 – w Emiratach przebywa bardzo duża ilość obcokrajowców zainteresowanych spożyciem wieprzowiny.

Podczas targów polskich wystawców odwiedził wicepremier ZEA pełniący również obowiązki ministra prezydenta i szefa Abu Dhabi Food Control Authority – Mansour bin Zayed Al Nahyan oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP Marek Sawicki oraz wiceprezes ARR Lucjan Zwolak.

Zobacz również

Spotkajmy się na Targach Anuga 2023 w Kolonii

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą ofertą na stoisko na Targach Anuga, które odbędą się w dniach 7-11 października 2023 r. w Kolonii w Niemczech.

Więcej

Przekazaliśmy artykuły szkolne łukowskiemu domowi dziecka

Zakłady Mięsne ŁUKÓW S.A. stale podejmują działania wspierające lokalną społeczność. Cieszy nas to, że jako największy pracodawca w regionie mamy szansę wesprzeć potrzebujące instytucje funkcjonujące w naszym sąsiedztwie. Ze względu na zbliżający się rok szkolny 2023/2024 i potrzebę wyposażenia dzieci w materiały niezbędne podczas nauki wsparliśmy Placówkę Wielofunkcyjną w Łukowie przekazując przebywającym tam dzieciom artykuły […]

Więcej

Zakłady Mięsne ŁUKÓW wsparły łukowską policję specjalistycznym sprzętem

Zakłady Mięsne ŁUKÓW już po raz kolejny wsparły Komendę Powiatową Policji w Łukowie przekazując sonometr – specjalistyczny sprzęt weryfikujący poziom hałasu emitowanego przez pojazdy. Dzięki niemu łukowska policja zintensyfikuje działania prowadzone na rzecz ochrony środowiska i przyczyni się do zwiększenia komfortu i poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. W obecności I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w […]

Więcej