PL EN DE

„Świętomięs Polski 2015”

Rzeszów był gospodarzem tegorocznej V jubileuszowej edycji akcji promocyjnej „Świętomięs Polski 2015”odbywającej się 12-13 września 2015 r.

Forma edukacji przez zabawę jaką wybrali organizatorzy doskonale się sprawdza do propagowania zasad zdrowego odżywiania oraz zbilansowanej diety opartej o produkty mięsne.

Każdy kto miał okazję znaleźć się w okolicach rzeszowskiego Ratusza mógł dołączyć się do znanej już w całej Polsce „Mięsnej Parady” oraz doskonale się bawić we wspaniałym towarzystwie uczniów lokalnych szkół gastronomicznych oraz artystów.

Przez dwa piękne wrześniowe dni odwiedzający mieli przyjemność podziwiać oraz smakować specjały przygotowane przez mistrzów kuchni, poznawać tradycyjne kulinarne potrawy województwa Podkarpackiego, czerpać inspirację oraz skorzystać z porady od przybyłych fachowców.

Podczas święta odbył się bardzo widowiskowy II Ogólnopolski Konkurs w Przyrządzaniu Potraw z Wołowiny Podkarpackiej „Chef’s Fight Poland 2015”. Liczni obserwatorzy konkursu mieli okazję skosztować wołu pieczonego na rożnie oraz niecodziennej i nowoczesnej kuchni molekularnej.

Stanowiska serwujące pyszne potrawy z mięsa przeżywały dwu dniowe oblężenie. Wszyscy chcieli spróbować gulaszową świętomięsną oraz drobiu w warzywach z ogromnej patelni.

Podczas dwóch dni wszyscy chętni mieli okazję pogłębić swoją wiedzę rozmawiając z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz radząc się dietetyków.

Zdobytą wiedzą można było się podzielić podczas konkursów z cennymi nagrodami, które przewidziane były również dla najmłodszych uczestników. Prócz tego mniejsi uczestnicy mogli wziąć udział w wielu animacjach plastycznych oraz zabawach ruchowych.

Producenci, handlowcy branży spożywczej, naukowcy oraz przedstawiciele najwyższych służb sanitarnych i weterynaryjnych spotkali się na konferencji poświęconej „Bieżącym problemom polskiej branży mięsnej”, która się odbyła w Sali Sesyjnej Ratusza.

Wieczorną część uroczystości uzupełniły występy grupy folkowej Czeremszyna a na finał w niedzielę wystąpił Krzysztof Krawczyk z Zespołem.

Zobacz również

Wspieramy OSP Wojcieszków

Zakłady Mięsne ŁUKÓW S.A. angażując się w życie lokalnej społeczności wsparły zakup nowego wozu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojcieszkowie. Dzięki nowemu środkowi transportu strażacy będą mogli jeszcze sprawniej niż dotychczas wyjeżdżać do pożarów. OSP Wojcieszków istnieje już prawie od 100 lat. Z roku na rok jednostka jeździ do coraz większej liczby pożarów, a […]

Więcej

Zakłady Mięsne ŁUKÓW fundatorem szkoleniowego sprzętu medycznego dla łukowskich policjantów

Zakłady Mięsne ŁUKÓW S.A. od wielu lat wspierają rozwój regionu angażując się w lokalne działania. Sponsoring regionalnych wydarzeń i społecznych inicjatyw są od lat elementem naszej tożsamości. W ostatnim czasie firma Łuków ufundowała Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie szkoleniowy sprzęt medyczny, dzięki któremu funkcjonariusze mogą podnosić swoje umiejętności udzielania pomocy w sytuacjach zagrożenia ludzkiego życia. […]

Więcej

kaufland piaseczno

Grilluj z Łukowem w Piasecznie!

W dniach 10-11 czerwca 2022 serdecznie zapraszamy na degustację produktów grillowych pod marketem Kaufland w Piasecznie przy ulicy Okulickiego 10. Będą mogli Państwo zasmakować specjałów na gorąco, jak również nabyć wędliny oraz mięso w naszym stoisku mieszczącym się wewnątrz marketu. Serdecznie zapraszamy!

Więcej