Zakłady Mięsne „Łmeat-Łuków” S.A. wsparły III Maraton im Jana Kulbaczyńskiego, który odbył się 28 marca 2015 r. w Kodniu. Maraton patronatem objął wójt gminy Piszczac oraz Wójt Gminy Kodeń. Trasa maratonu przebiegała po terenach dwóch sąsiadujących gmin – malowniczej ziemi kodeńskiej i piszczackiej.

Inicjatorem przedsięwzięcia był Jan Kulbaczyński – maratończyk, który swój pierwszy start zaliczył w 1985 r. w Warszawie, w czasach kiedy odbywał się jeszcze Maraton Pokoju. Od tamtej pory ukończył aż 145 maratonów. Dystans ponad 42 kilometrów pokonało blisko 50 zawodników z całej Polski. Dla uczestników przygotowano numery startowe, koszulki oraz pożywny posiłek sponsorowany przez Zakłady z Łukowa. Każdy zawodnik, który dzielnie ukończył bieg otrzymał także okolicznościowy medal na mecie, dyplom kończenia biegu oraz upominek od sponsora w postaci produktów mięsnych.