Po raz kolejny w Warszawie odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma. W hali MOSiR na ul. Gładkiej 18 w dniach 09-12.09.2015 odbyła się XXXII edycja turnieju.

Te międzynarodowe zawody w boksie odbywają się od 1977r. żeby uczcić pamięć zawodnika oraz wielkiego trenera wielu wspaniałych polskich pięściarzy. Pod jego opieką wielu polskich bokserów zdobywało mistrzostwa oraz medale olimpijskie. Feliks Stamm jest uważany za niekwestionowanego twórce sukcesów „polskiej szkoły boksu”, a także dla wielu polskich pięściarzy jest prawdziwym „Papą”

Podczas tej edycji zmagań stanęło na starcie 115 uczestników z 22 państw (46 kobiet i 69 mężczyzn). Polskę reprezentowało aż 23 zawodników, mężczyźni w 10 kategoriach wagowych, kobiety w 3 kategoriach olimpijskich.

Gala finałowa została poprzedzona uhonorowaniem orderami PZB: Józefa Grudnia, Mariana Kasprzyka oraz sędziego Zbigniewa Hofmana. Wręczone zostały również „Feliksy Roku 2014” oraz wyróżnienia dla zawodników, którzy w sezonie zdobywali medale na Igrzyskach Europejskich oraz na Mistrzostwach Europy.

Pojedynki finałowe rozpoczęły się w sobotę o godz. 19:30. Aż w czterech kategoriach Polscy reprezentanci unosili rękę na znak zwycięstwa. W gronie zwycięzców znaleźli się Sandra Drabik uznana również najlepszą zawodniczką turnieju, Dawid Michelus, Mateusz Tryc oraz Paweł Wierzbicki. Miano najlepszego zawodnika turnieju wśród mężczyzn zdobył David Nyika (NZL).

Zakłady Mięsne „Łmeat-Łuków” S.A. były jednym ze sponsorów tego wielkiego święta boksu.

 

 

 

Zobacz także

Pokaż więcej