Zakłady Mięsne ŁUKÓW S.A. po raz trzeci otrzymały miano sponsora Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. F. Stamma, który odbył się w dniach 9-12 kwietnia 2014 roku.

Podczas dotychczasowych 30 edycji wydarzenie zyskało prestiż oraz uznanie w świecie boksu. Gala finałowa odbyła się 12 kwietnia w Hotelu Gromada w Warszawie i transmitowana była przez telewizję Polsat Sport.

Tegoroczna, 31 pierwsza już edycja, odbyła się w dniach 9-12 kwietnia 2014 roku. W zawodach wzięli udział zawodnicy z Ukrainy, Bułgarii, Grecji, Irlandii, Nowa Zelandii, Kanady, Chin, USA, Kazachstanu, Rosji. Zaangażowanie międzynarodowych drużyn jest gwarancją wysokiego poziomu imprezy. Tegoroczna edycja dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń oraz emocji fanom boksu. Ostatecznie usłyszeliśmy czterokrotnie Mazurką Dąbrowskiego. Na pierwszym miejscu na podium stanęli: Karolina Michalczuk (60 kg), Lidia Fidura (75 kg), Grzegorz Kozłowski (52 kg) i Igor Jakubowski (91 kg). Walki finałowe emitowane były w Polsat Sport, a wszystkie walki turniejowe online na stronie internetowej.

Pierwszy turniej odbył się w 1977, czyli na rok po śmierci Feliksa „Papy” Stammy. Legendarny trener uważany jest za twórcę potęgi polskiego boksu. O poziomie zawodów świadczy, że zwycięzcy poszczególnych turniejów, bardzo często sięgali w późniejszym czasie po najcenniejsze trofea europejskich i światowych turniejów.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.mtbs.pl

Zobacz także

Pokaż więcej