19 marca 2016 r. do Puław zjechało pól tysiąca fanów aktywności fizycznej, żeby wziąć udział w Biegu Zielonych Sznurowadeł. Cudowna atmosfera oraz piękna nadwiślańska trasa była kolejnym powodem żeby wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu. Pogoda również postanowiła nie psuć humoru biegaczom. Słońce wyglądające zza chmur oraz chłodny wiatr stworzyły idealne warunki biegowe.

Listy startowe według organizatora zostały zapełnione w stu procentach. Zawodnicy ubrani w stroje z elementami zieleni przyjechali praktycznie z całej Polski, a z ich relacji można było się dowiedzieć, że startują w biegu po raz kolejny lub zostali ściągnięci przez znajomych zachwalających atmosferę oraz malowniczą trasę.

Fundacja BezMiar, która jest organizatorem zawodów przypomina, że Bieg Zielonych Sznurowadeł to nie tylko część sportowa, lecz również akcja charytatywna.

Podczas imprezy prowadzona była zbiórka środków czystości oraz bielizny dla podopiecznych puławskich ośrodków szkolno-wychowawczych.

Nie zapomniano również o najmłodszych. Przygotowano specjalnie dla nich zabawy, rysowanie, malowanie buzi oraz zapewniono dużo ruchu, po to aby w dość chłodny poranek zapewnić dużo energii.

Organizatorzy dopilnowali, żeby druga edycja biegu była znacznie lepiej przygotowana technicznie od poprzedniej. Pojawił się elektroniczny pomiar czasu oraz lekko zmodyfikowana trasa. Na trasie oraz mecie pojawiły się punkty z napojami. Każdy zawodnik, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal oraz gorący posiłek.

Zakłady Mięsne „Łmeat-Łuków” S.A. były jednym ze sponsorów tego wspaniałego wydarzenia.

 

Zobacz także

Pokaż więcej